Hakkımızda

hakkımızda 2-3 Ekim tarihlerinde Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Tütünçiftlik Kültür Merkezinde gerçekleştireceği Körfez Bilim Şenliğinde birbirinden farklı 70 atölye çalışması yapılacaktır.

Bu proje TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri projesi olup amaç,bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak toplumda bilime olan ilgiyi artırmak özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmektir.

Şenlik etkinlikleri üç bölüme ayrılmaktadır. Bunlar Mayıs etkinlikleri, Eylül Etkinlikleri ve Ekim Ana Organizasyonudur.

Mayıs ayı etkinlikleri;
- Sevindikli ilk ve ortaokulu
- Hereke Uzunpınar ilk ve ortaokulu
- Rıfat Ilgaz ilk ve ortaokulu
- Yukarı hereke ilk ve ortaokulu
- Yukarı hereke nuh çimento ilk ve ortaokulunda yapıldı.

Bu okullarımızda scratch kodlama, su piyanosu, john napier çubukları, english with my stories, dijital poster hazırlama ,geleneksel oyunlarla öğretim, artırılmış gerçeklik atölyeleri uygulandı. Eylül etkinlikleri öğretmen yeterlilikleri arttırmaya yönelik yapılacak söyleşi, seminer ve sunumları kapsayacak. Bu etkinliklere Bursa Uludağ üniveristesi eğitim fakültesi akademisyenleri katılım sağlayacaktır.

Ekim Ana Organizasyonda(2-3 ekim 2018) atölye çalışmaları, konuşmacı sunumları, bilimsel gösteri ve şovlar (Mucit Abla bilim gösterisi), simulasyonlar, deneyler, gözlemler ve aktiviteler yer almaktadır.